Tutoriale4Ever

AcasaInregistrareConectare
Top postatori
George*

+100/500

Seth1

[Owner]Dysaer

Costelus

krak

DawG

sMoToCeL

Madalyn

Fr3sh

Bookmarking social
Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Tutoriale4Ever pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ultimele subiecte
» Client by xxxone v2.0 [Cel mai bun client cu Mc.txt]
Mar Apr 07, 2015 3:16 am Scris de cosmogryg

» SERVER FILES BY FRENQEN
Vin Dec 12, 2014 7:55 am Scris de claudiuzz

» Extream Gaming devine Support Tutorials
Mar Oct 28, 2014 10:55 am Scris de George*

» ServerFiles PvM Romanesc 100%+Server tutorial
Joi Oct 09, 2014 11:26 pm Scris de olimpicul69

» Cerere Parteneriat Renegati.Forumz.Ro
Sam Aug 23, 2014 12:03 am Scris de KGB_ZOLTAN™

» Animatie Patratel-Bani
Lun Iul 21, 2014 1:04 am Scris de kkmariusik

» SERVERFILE~PvP~2013 XPM
Vin Mar 14, 2014 11:17 am Scris de Iulian007

» Metin2 Magic
Sam Mar 08, 2014 9:12 am Scris de George*

» Cum sa implementezi o arma
Mar Feb 04, 2014 4:04 am Scris de alexpica

» Costume system
Mier Ian 29, 2014 10:56 pm Scris de George*

Statistici
Avem 552 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: 123123

Membrii nostri au postat un numar de 716 mesaje în 461 subiecte
Cuvinte-cheie
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Parteneri
forum gratuit

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Forum
Connect: DrX.FhG.Ro P.FhG.Ro GG.FhG.Ro
Vizitatori

Distribuiţi| .

Sfaturi cum sa[cresteti/bns/pvm/pvp] din partea unui Sura AM

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
George*

Fondator

Fondator

masculin Mesaje : 424
Multumiri Acordate : 8
Varsta : 22
Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Nervos

MesajSubiect: Sfaturi cum sa[cresteti/bns/pvm/pvp] din partea unui Sura AM Mier Ian 29, 2014 10:15 pm

Salut , aici sunt niste sfaturi din experienta personala si nicidecum dintr-un tutorial care n-are legatura cu adevarul.

S-au implementat cuferele ucenicului si din experienta mea va voi relata ce pica din 10 in 10 lvl:
LVL 1 = Sabie+0 , Calugar+0 , si licori rosii(20x) , albastre(20x) , violet(5x), verzi(5x) (K)

LVL 10= Elixirul Soarelui, Licoarea Atacului+10 B (3x), Licoarea Grabei B(3x),Medalia Dragonului B(3x)

LVL 20= Elixirul Lunii(S),Licoarea Atacului+10 B (3x),Licoarea Vitezei B (3x),Busola Pietrei Metin B,3 adaugatoare si 3 schimbatoare de bns ( pot fi folosite doar pe arme si armuri pana in lvl 40 )

LVL 30=Licoarea Vitezei B (3x),Licoarea Atacului+15 B (3x), 5 blessuri , 1 carte a comandantului.

LVL 40= Licori , Licoarea Grabei B (3x),Licoarea Atacului+15 B (3x),Poţiunea Înţelepciunii (1x)( da 100% experienta in plus) , cartea comandantului.

LVL 50= Mantia Curajului B (20x),Licoarea Grabei B (3x),Licoarea Atacului+15 B (3x),Permis de Trecere (5x)(bilete v2 nevandabile),Inelul Teleportării(se poate folosii de x50, 1 data la 30min)

LVL 60=Pergamentul Dragonului B (3x)(da 10% sanse in plus fata de bless),Licoarea Atacului+15 B (3x),Vin de Flori de Piersic B (5x),Licoarea Grabei B (3x)

LVL 70=Licoarea Atacului+15 B (3x),Licoarea Grabei B (3x),Vrăjeşte Obiectul B (3x),Întărirea Obiectului B (3x),Rearanjare Status B

LVL 80=Licoarea Grabei B (3x),Licoarea Atacului+15 B(3x),Elixirul Lunii (M) B,Elixirul Cercetătorului B (3x)

LVL 90=Elixirul Soarelui(M) B,Marmură Binecuvântată B,Piatră Însângerată B (3x),Cap Mumificat B (3x)

De la lvl 1 la lvl 15 cresteti in Map1 ( nu uitati de misiunea de lvl15 unde da bratara de argint )
De la lvl 15 la lvl 28 Map 2
La lvl 28 farmati la essoterici ( pentru rib ) sau la brutali( pentru fms/pfn/corn ) si in acest timp faceti si lvl 30.
Dupa ce va pica arma de lvl 30 bonusati-o cu bns de la cufarul de lvl 20. Medie peste 30 si ca pietre pvm mob si fatala minim +3
De la lvl 30 la lvl 35 puteti bate prima parte a vaii seryoung
La lvl 35 armatul pe urma faceti lvl 45 la bo( oricii negrii )
Este un loc bun pentru crescut dar si pentru a face bani pentru ca la bo pica dinte de ork fara+ ( 700k )
La lvl 45 va sfatuiesc sa farmati 1 saptamana la bo si metine de 45 care sunt langa templu si la ober ork.
La metine este posibil sa va pice pietre+4, va voi da preturile aproximative ( Lupus )
graba+4= 18-22kk
war+4= 8kk
mob+4= 8kk
fat+4= 6-8kk
ninja&sura&patrunderii+4 = 800k-1kk
shaman+4=200k

Sa zicem ca ati strans undeva la 150kk( cum am facut eu )
La level mic este important sa fii pvm deci va sfatuiesc ce itm cu ce bns sa luati.
Armura Lvl 42 +8/9 ( 25-30kk ) graba+3 , prot+3 ( neaparat) si daca gasiti si cu pv de preferat 1k.
Coif LvL 21+9(15kk)
abanosi+9(30kk) pentru war si ninja , cercei lacrima cer +8(25kk) pentru sura si shaman. Dc? puterea raz si a ninja creste cu str dar puterea sura si shaman creste cu int( e mai bine sa fii sura Arme Magice deoarece cerceii+8 dau 15int pe cand abanosii +9 dau 12str( care nu ajuta sura aproape deloc) Skillurile , atacul si apararea la sura sunt marite odata cu int.
bratara de argint +9( 12kk )
Scut: daca esti sura de preferar un scut lvl 1+9 8/12 int( 35kk )(armura magica va avea in plus vreo 30-40 aparare deci compenseaza)
dar daca esti war pe corp iti trebuie multa aparare( asta e dezavantajul ca str la war da numai atac si doar vit da aparare)
Nu recomand sa cumparati un scut lvl41+9( 65kk ) este mai mult decat un vultur+9(50kk) tot un scut lvl 1+9 cu 8/12 str (40kk)
Colier: aici este de discutat de ce aveti nevoie acum si la level mare Colier de aur+9( rez sageti 20% ajuta in DT/v3 si in pvp contra arcasi)
Pentru sura este bun si colierul de perle( ofera INT) si daca are teama la M6 esueaza atacurile destul de bine.
Papuci: Pentru v2 recomand ori papuci de bronz( rez la otrava) sau papuci phonix( bloc atac corporal) dar pentru DT/v3 papucii de piele +9 ( 20% rez sageti) sunt buni in combinatie cu colierul de aur.

Deci pentru un sura 140kk sunt suficienti pentru iteme in care sa rupa in PVM monstrii chiar cu 25 lvl mai mari daca are skilluri bune.
Si pentru un war pe corp 145-155kk vor fi suficienti ca sa aibe atac mare si viteza de atac mare.

De la lvl 45 puteti merge cu sura in V1 , unde ve-ti creste singuri de minune cu conditia sa aveti Taisul la M3-M4 , armura vrajita M5-M6 , teama 9 pct , vartejul dragonului 1 pct , risipire 1 pct. Dar intai faceti-va militarul deoarece magiile la cal sunt folositoare.
O sa va pice multe itm de 45/50 si va sfatuiesc sa le strangeti( pumnalele de 50 mai ales ca ocupa 1 spatiu) si sa le vindeti in oras cand se umplu inventarele.
La LVL 55-60(de preferat 60) puteti merge in v2 pana la 75.
Acum ca aveti teoretic 75 va axati pe magii pai G1 aveti deja la tais si armura si sa zicem M7 teama , M5 vartejul dragonului.
sa faceti macar P la Tais , G1 la toate M-urile. Va vedeti de biolog!!! neaparat sa faceti tot pana la 70!!

Imi inchipuiesc ca banii din iteme si mobi V1 si V2 v-au ramas + cateva blessuri ( in v2 pica bless,boabe zen ). Mie mi-au picat 40 blessuri( 40x3kk=120kk), 30 boabe zen(30x2,5kk=75kk) + 20kk de la mobi ( 1luna de stat in v2), 120kk(drumuri numai cu cutite de 50 In V1) + 10kk de la mobii dinV1 = 340kk
Sa zicem ca aveti 340kk ( cat aveam eu pe sura) puteti avea si mai mult cu manusa talharului.
Sa ne luam un otel+9 1,5kpv , 15sabie/15.2maini ,rezistenta la fulger 15 , rezistenta la sageti 15 P+4 ( 150kk maxim)
Otravita +7 pm 37 , diavoli 20,P4( pvm) ( 120kk asa am prins-o eu)
Scut Leu+9 cu 12 int, diavoli 20 ( 50kk pomana)

Va raman 30kk , va sfatuiesc sa-i pastrati si sa vindeti armura de 42+9 si scutul lvl 1+9 12 int.
Acum urmeaza misiunea pentru insangerata.
O faceti si va echipati cu licori rosii , albastre , verzi (G).
Va duceti in v3 si credeti-ma ca ve-ti rupe si ve-ti face usor 80-86.
Va spun fratior de la lvl 86 incepe distractia :) , incepe sa devina maestru si in dueluri.
Eu n-am ajuns sa imi iau dinte cu dublu semiom si dublu diavol si 12 int si sa-l evoluez ca:
Eu la level 86 m-am oprit atunci.... s-a cam ales praful de munca mea din cauza unui keylogger.
Sper sa doarma ala linistit care mi-a furat contul.( macar sa fie linistit viata asta )
Pai cam asa se intampla cand nu bagi nimic in joc :) nu te dai cu capu de pereti ca ti-a esuat un otel la +9 =))

Si pana la urma m-am apucat de mai multe conturi... le-am descris la discutii despre metin2.
Sus In jos
http://tutoriale4ever.forumz.ro

Sfaturi cum sa[cresteti/bns/pvm/pvp] din partea unui Sura AM

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tutoriale4Ever :: Metin2 :: Tutoriale Metin 2-